Skrandžio rezekcija

Skrandžio rezekcija (mažinimas)

Labai dažnai nutukimo gydymui taikoma operacija. Jos metu tiesiog išilgai nupjaunama didesnė skrandžio dalis, taip ženkliai sumažinant šio organo talpą. Po šios operacijos skrandis užpildomas mažesniu kiekiu maisto, greičiau numalšinamas alkis, patiriamas sotumo jausmas, todėl santykinai greitai atsikratoma antsvorio. Operacija nepakeičia mitybos įpročių, kinta tik suvartojimo maisto kiekis.

Pasiruošimas operacijai

Prieš operaciją su gydytoju būtina įvertinti bendrą paciento sveikatos būklę, aptarti faktorius, kurie gali turėti įtakos tokiam gydymo būdui. Tai gali būti:

  • žalingi įpročiai;
  • chroniškos ligos;
  • vartojami medikamentai.

Dieną ar dvi prieš operaciją rekomenduojama apriboti mitybą.

Operacija

Atliekama taikant visišką nejautrą, trunka 1-3 valandas, kartais – ilgiau. Jos metu gali būti nupjaunama net iki 90 proc. skrandžio dalis, kuri pašalinama iš pilvo ertmės, o iš likusios suformuojama ženkliai mažesnis skrandis.

Po operacijos

Po operacijos ligoninėje gali tekti praleisti apie savaitę, skiriama speciali mitybos dieta, apribojama fizinė veikla, patariama griežtai laikytis rankų higienos rekomendacijų. Kurį laiką po operacijos pacientas kurį laiką gali dažnai jausti rėmens graužimą, net jeigu to nejuto iki operacijos. Taip pat galimas nedidelis skausmas pilve. Gydytojas gali rekomenduoti vartoti tam tikrus vitaminus. Komplikacijų tikimybė pooperaciniu periodu – nedidelė.

Rezultatas

Gastroenterologų teigimu, didžiąja dalimi antsvorio pacientai atsikrato per 2 metus po operacijos.Nėra nieko brangiau už sveikatą

Rūpinkitės savimi ir neignoruokite simptomų, kurie kelia dvejones!
Susisiekite su gydytoju


PACIENTŲ ATSILIEPIMAI


Geriausias chirurgas ne tik Klaipėdoje, Lietuvoje, bet ir visame Pabaltyje. Gydytojas siekiantis įdiegti visas naujoves Lietuvoje. Ačiū gydytojui už profesionalumą. Dėka šio chirurgo neturiu jokių randų ar blogų prisiminimų apie savo operaciją. Donatas

- 2017-02-21

Labai geras ir profesionalus gydytojas. Puikiai išmanantis savo darbą. Viską atlieka laiku ir labai greitai. Adelė

- 2016-09-13