Skrandžio žiedas

Skrandžio žiedas (juosta)

Dar vienas labai populiarus būdas, naudojamas antsvoriui gydyti, jis padeda sumažinti maisto vartojimo kiekį ir tempą nesutrikdant virškinamojo trakto. Šiuo atveju ant viršutinės skrandžio dalies užmaunamas specialus reguliuojamas žiedas, sumažinantis skrandžio tūrį, kuris dėl to greičiau užpildomas ir patiriamas sotumo jausmas. Tai vienas iš paprasčiausių gydymo būdų, tačiau ir atsikratomo antsvorio kiekis mažiausias – su žiedo pagalba netenkama iki 50 proc. nepageidaujamo svorio.

Pasiruošimas operacijai

Įvertinama paciento sveikatos istorija, įvertinama būklė – atliekamas kraujo patikrinimas, kiti testai. Iki operacijos likus 2 savaitėms būtina laikytis gastroenterologo nustatytos mitybos dietos. Likus 2 dienoms iki operacijos mityba apribojama dar labiau, galimas tik skysčių vartojimas. Likus 12 valandų iki operacijos negalima valgyti, gerti, rūkyti.

Operacija

Užtrunka apie 2 valandas. Jos metu daromi keli nedideli įpjovimai odoje, pro kuriuos viršutinė skrandžio dalis apjuosiama silikoniniu žiedu. Po oda įsiuvama speciali fiziologinio skysčio kapsulė, kuri žarnele sujungiama su žiedu. Po operacijos reguliuojant fiziologinio skysčio kiekį kapsulėje reguliuojamas žiedo suveržimas. Žiedo suveržimą gali reguliuoti tik specialistas ir tik ligoninėje.

Po operacijos

Po operacijos ligoninėje tenka praleisti dieną ar net mažiau, įpjovų žaizdos visiškai užgyja per 4-6 savaites. Iki 3 savaičių apribojama fizinė veikla. Kurį laiką (skirtingai individualiais atvejais) gali būti taikoma speciali mitybos dieta. Gali būti sunkiau valgyti kietą maistą, tokį kaip mėsa, duona ar neapdorotos daržovės, vaisiai. Komplikacijų tikimybė – maždaug 1 iš 3000 tūkst. Dažniausiai tai yra pykinimas ir vėmimas, šie sutrikimai pašalinami reguliuojant žiedą. Itin retais atvejais žiedą tenka pašalinti dėl priešiškos organizmo reakcijos į svetimkūnį.

Rezultatas

Padeda atsikratyti apie 50 proc. antsvorio. Pavyzdžiui, jeigu žmogaus svoris nustatytą normą viršija 50 kilogramų, tai su žiedo pagalba galima netekti 25 kg. Antsvoris mažėja palaipsniui:

  • per 3 mėnesius vidutiniškai 20 proc.;
  • per 6 mėnesius vidutiniškai 30 proc.;
  • per 12 mėnesių vitutiniškai 40 proc.;
  • per 2 metus vidutiniškai 50 proc.


Nėra nieko brangiau už sveikatą

Rūpinkitės savimi ir neignoruokite simptomų, kurie kelia dvejones!
Susisiekite su gydytoju


PACIENTŲ ATSILIEPIMAI


Geriausias chirurgas ne tik Klaipėdoje, Lietuvoje, bet ir visame Pabaltyje. Gydytojas siekiantis įdiegti visas naujoves Lietuvoje. Ačiū gydytojui už profesionalumą. Dėka šio chirurgo neturiu jokių randų ar blogų prisiminimų apie savo operaciją. Donatas

- 2017-02-21

Labai geras ir profesionalus gydytojas. Puikiai išmanantis savo darbą. Viską atlieka laiku ir labai greitai. Adelė

- 2016-09-13