Nutukimo operacijos

Nutukimo operacijos

Nutukimas yra būsena, kai suvartojamų kalorijų kiekis viršija išnaudojamų kalorijų kiekį, todėl organizme kaupiasi riebalai, kurie sąlygoja ligų atsiradimą. Kartais per didelis svoris lemia tam tikras atsirandančias ligas arba apsunkina sveikimą. Jei kūno masės indeksas viršija 35, dažniausiai dėl per didelio svorio kenčia sąnariai, atsiranda knarkimas, susidaro druskų, tulžies pūslėje gali atsirasti akmenų. Taip pat viršsvoris didina hipertenzijos, miokardo infarkto ir netgi vėžio tikimybę, daugumą tokių žmonių lydi širdies ir kraujagyslių ligos. Todėl chirurginis būdas gali būti vienintelis būdas pagerinti sveikatą ir savijautą. Dėl šios procedūros rekomenduojama kreiptis tiems žmonėms, kurių kūno masės indeksas nuo 35 ir kuriuos kamuoja diabetas, padidėjęs kraujospūdis, artrozė ar kiti sveikatos sutrikimai. Reikėtų nepamiršti, kad nutukimas gali būti sąlygojamas trijų pasekmių: netaisyklingos mitybos ir mažo fizinio aktyvumo arba endokrininės sistemos sutrikimų. Skrandžio mažinimo operacija – būdas išugdyti sveikesnius gyvensenos įpročius. Po operacijos skrandis labai sumažėja ir į jį patekęs maistas sukelia sotumo jausmą. Todėl tai leidžia išvengti persivalgymo ir nebekamuoja nuolatinis alkio jausmas – valgyti tenka po nedaug. Labai greitai po operacijos išnyksta visi su per dideliu svoriu susiję sutrikimai (diabetas, hipertenzija, knarkimas ir pan.). Todėl ši operacija puikus būdas pakeisti savo gyvenimą: jaustis fiziškai bei emociškai sveikesniu bei gražesniu.

Chirurginis nutukimo gydymas taikomas:

  • Pasiekus trečiojo laipsnio nutukimo ribą (KMI>40.0 kg/m2)
  • Kai yra antro laipsnio nutukimas (KMI>35.0 kg/ m2) bei kartu pacientas serga II tipo cukriniu diabetu
  • Yra padidintas arterinis kraujo spaudimas, sąnarių skausmai, knarkimas miegant


Veiksmingiausias nutukimo gydymas – operacijos. Visos operacijos atliekamos bendrinėje nejautroje, laparoskopiniu būdu., t.y. per mažus pjūvelius pilvo sienoje. Šis metodas užtikrina minimalų pooperacinį skausmą.  Pacientas ligoninėje praleidžia 1 – 2 dienas. Kiekvienu atveju, atsižvelgiant į paciento svorį, savijautą ir kitus medicininius parametrus pasiūlomas ir parenkamas tinkamiausias operacijos būdas.

Atliekamos operacijos:

Skrandžio apylankos (gastric by-pass)

Operacijos metu suformuojamas mažas skrandelis ir prie jo prijungiama plonoji žarna, tokiu aplenkiant dalį virškinimo trakto. Likusio skrandžio, tulžies ir kasos sultys patenka į virškinimo traktą per papildomai suformuotą plonosios žarnos jungtį.

Skrandžio plikacija (gastric plication)

Tai operacija, kurios metu iš skrandžio sienelių suformuojamos ir susiuvamos viena ar kelios didelės raukšlės į skrandžio vidų. Tokiu būdu sumažinamas skrandžio tūris, o pacientui reikia suvartoti mažiau maisto, kad jis pasijustų sotus. Po šios operacijos per pirmuosius dvejus metus netenkama nuo 40 iki 100 proc. viršsvorio. Daugelis kitų sutrikimų, susijusių su nutukimu, sumažėja po šios operacijos (hipertenzija, diabetas, miego apnėja ir kiti).

Skrandžio išilginio vamzdelio suformavimo operacija (gastric sleeve)

Operacijos metu skrandyje suformuojama rankovės forma, o jo talpa yra apie 200 ml. Po operacijos skrandžio tūris sumažinamas apie 70 proc. Operacijos metu pakeičiama skrandžio forma taip, kad jis būtų greičiau užpildomas maistu. Pacientas suvalgo mažiau, suvartoja mažesnį kiekį kalorijų ir tokiu atveju svoris krenta, stabilizuojasi.  Šis metodas efektyvus tuo, kad jis lyginant su kitomis skrandžio mažinimo operacijomis, padeda labai gretai atsikratyti viršsvorio. Operacijos metu didesnė dalis skrandžio yra suverčiama į vidų ir padaromas raumeninis vamzdelis.

Tulžies ir kasos apylankos operacija

Ši operacija padeda sumažinti žmogaus kūno svorį pagreitindama maisto pašalinimą iš skrandžio ir tuo pačiu sutrumpindama maisto keliavimą plonąja žarna. Po operacijos lieka apie pusę plonosios žarnos, kuri atlieka baltymų bei angliavandenių įsisavinimo funkciją. Riebalai įsisavinami tik 1 metre žarnos, tad natūraliai mažėja svoris net ir valgant užtektinai.Nėra nieko brangiau už sveikatą

Rūpinkitės savimi ir neignoruokite simptomų, kurie kelia dvejones!
Susisiekite su gydytoju


PACIENTŲ ATSILIEPIMAI


Geriausias chirurgas ne tik Klaipėdoje, Lietuvoje, bet ir visame Pabaltyje. Gydytojas siekiantis įdiegti visas naujoves Lietuvoje. Ačiū gydytojui už profesionalumą. Dėka šio chirurgo neturiu jokių randų ar blogų prisiminimų apie savo operaciją. Donatas

- 2017-02-21

Geriausias savo srities profesionalas! Malonus bendravimas ir išsamumas. Ačiū.

Rūta

- 2018-04-06

Labai geras ir profesionalus gydytojas. Puikiai išmanantis savo darbą. Viską atlieka laiku ir labai greitai. Adelė

- 2016-09-13

Ne tik geras specialistas, tačiau ir labai geras psichologas. Baimės ryžtis operacijai išnyko po pokalbiu su gydytoju. Rekomenduoju visiems.

Kornelija

- 2017-09-16Gastroklinika siūlo šias paslaugas nutukimui gydyti:


Skrandžio apylankos operacija

Kitaip – skrandžio sumažinimas bei žarnyno korekcija, kad pasisotinimui reikėtų mažiau maisto, o virškinamasis traktas pasisavintų mažiau maistinių medžiagų.

Skrandžio rezekcija

Labai dažnai nutukimo gydymui taikoma operacija. Jos metu tiesiog išilgai nupjaunama didesnė skrandžio dalis, taip ženkliai sumažinant šio organo talpą.

Skrandžio žiedas

Dar vienas labai populiarus būdas, naudojamas antsvoriui gydyti, jis padeda sumažinti maisto vartojimo kiekį ir tempą nesutrikdant virškinamojo trakto.

Skrandžio sulankstymas

Naujas ir vis dar eksperimentiniu laikomas, tačiau efektyvus nutukimo gydymo būdas. Tai operacija, kurios metu nereikia pašalinti dalies skrandžio – užtenka pakeisti jo formą ir taip sumažinti tūrį.