Hemorojaus gydymas

Hemorojaus gydymas

Hemorojus – tai išangės kraujagyslinių darinių išsiplėtimas ir išvešėjimas. Šią ligą sukelia išangės anatomijos ir kraujagyslių pokyčiai. Hemorojaus atsiradimui įtakos turi lėtinis vidurių užkietėjimas, viduriavimas, ilgos stangos tuštinantis, sėdimas darbas ir mažas fizinis aktyvumas, žalingi įpročiai, tokie kaip rūkymas ir alkoholis. Taip pat hemorojus dažnai išryškėja nėštumo ir gimdymo metu. Hemorojiniai mazgai būna vidiniai ir išoriniai. Dažniausiai padidėja ir vieni, ir kiti. Iš pradžių mazgai atsiranda išeinamosios angos kanalo viduje, tačiau vėliau jie gali iškristi į išorę. Hemorojinių mazgų pašalinimo operacija arba hemoroidektomija, atliekama, kai konservatyvus gydymas yra neefektyvus. Hemorojaus gydymas turi būti atliekamas su profesionalų pagalba.

Hemorojaus simptomai:

1.išangės kraujavimas. 2.išskyros iš išangės. 3.skausmas išangėje. 4.išangės niežėjimas.

Hemorojaus priežatys

Hemorojaus atsiradimo priežastys labai skirtingos. Svarbiausia, kad kuo greičiau imsitės gydomųjų priemonių – tuo greičiau šis nemalonus dirgiklis bus panaikinamas. Jeigu Jus dažnai kankina vidurių užkietėjimas – tokiu atveju padidėja grėsmė, kad gali atsirasti hemorojus. Jį iššaukia ir nuolatinis bandymas tuštintis, kai to nenorite. Taip pat dažnai sėdimas darbas, sunkumų kilnojimas ir panašūs dirgikliai. Pastebėta, kad vyrai sega du kartus dažniau nei moterys.

Kaip atliekama hemorojaus operacija?

Hemorojus operuojamas naujuoju mažai invaziniu būdu. Į išangę įvedamas ultragarsinis daviklis, juo tiksliai nustatomos į hemorojinį audinį vedančios arterijos. Kad kraujas į jį neplūstų, arterijos specialiu instrumentu perrišamos toje vietoje, kur nėra skausmo receptorių.

Taikomi inovatyvūs operacijos metodai

THD – transanalinė hemoroidų dearterializacija – hemorojinius mazgus maitinančių arterijų perrišimas ten, kur nėra nervinių galūnėlių, todėl pacientas būna darbingas jau sekančią dieną. Pooperaciniame laikotarpyje nuskausminamųjų medikamentų poreikis minimalus. Hemoroidų pašalinimas pagal Nivatvongs – hemorijiniai mazgai pašalinami uždaru būdu. Įprastai pacientas į namus vykit gali jau sekančią dieną. Peroralinių nuskausminamųjų medikamentų poreikis – minimalus.

Po operacijos

Žmogus jau kitą dieną yra visiškai darbingas, jo nevargina skausmai būdingi po tradicinių operacijų. Po operacijos kelias savaites būtina vengti vidurių užkietėjimo, tad maitinkitės atitinkamai. Arba vartokite vaistus, kurie skystina išmatas. Taip pat žaizdos gijimo metu rekomenduojama naudoti anticeptinius tepalus, kurie padės išvengti uždegimo.

Pasirūpinkite savo sveikata!
Nėra nieko brangiau už sveikatą

Rūpinkitės savimi ir neignoruokite simptomų, kurie kelia dvejones!
Susisiekite su gydytoju


PACIENTŲ ATSILIEPIMAI


Geriausias chirurgas ne tik Klaipėdoje, Lietuvoje, bet ir visame Pabaltyje. Gydytojas siekiantis įdiegti visas naujoves Lietuvoje. Ačiū gydytojui už profesionalumą. Dėka šio chirurgo neturiu jokių randų ar blogų prisiminimų apie savo operaciją. Donatas

- 2017-02-21

Labai jaudinausi ir bijojau, nelaukiau operacijos. Tačiau viskas buvo kur kas paprasčiau ir greičiau nei tikėjausi, nebuvo verta tiek jaudintis. Operacija praėjo greitai ir paprastai, belieka laukti rezultatų. Tikiuosi pavyks sėkmingai numesti svorį ir būti sveikesnei. Lina

- 2017-01-23

Labai geras ir profesionalus gydytojas. Puikiai išmanantis savo darbą. Viską atlieka laiku ir labai greitai. Adelė

- 2016-09-13

Dar kartą norėjau padėkoti gydytojui. Praėjo keli mėnesiai ir matau ne tik krentantį svorį, tačiau tuo pačiu jaučiuosi kur kas geriau, lengvesnis ir linksmesnis. Ačiū. Darius

- 2017-06-12