Skrandžio žiedas

Skrandžio žiedas (juosta)

Skrandžio mažinimas naudojant reguliuojamą juostą – operacija, kurios metu sumažinamas skrandžio dydis. Lyginant su kitomis skrandžio mažinimo operacijomis – tai mažiausiai invazinis skrandžio mažinimo būdas galintis padėti numesti svorio. Speciali juosta arba kitaip žiedas yra dedamas ant viršutinės skrandžio dalies. Uždėjus skrandžiui suteikiama tarsi smėlio laikrodžio formą, o viršutinė dalis, kur patenka maistas, lieka apie 100 ml talpos. Kadangi talpa nedidelė – į ją telpa mažai maisto, tad valgant greitai pajuntamas sotumo jausmas, o tuo pačiu suvartojamas nedidelis kalorijų kiekis.

Viršsvorio problemos

Kartais per didelis svoris lemia tam tikras atsirandančias ligas arba apsunkina sveikimą. Jei kūno masės indeksas viršija 35, dažniausiai dėl per didelio svorio kenčia sąnariai, atsiranda knarkimas, susidaro druskų, tulžies pūslėje gali atsirasti akmenų. Taip pat viršsvoris didina hipertenzijos, miokardo infarkto ir netgi vėžio tikimybę, daugumą tokių žmonių lydi širdies ir kraujagyslių ligos. Todėl chirurginis būdas gali būti vienintelis būdas pagerinti sveikatą ir savijautą. Dėl šios procedūros rekomenduojama kreiptis tiems žmonėms, kurių kūno masės indeksas nuo 35 ir kuriuos kamuoja diabetas, padidėjęs kraujospūdis, artrozė ar kiti sveikatos sutrikimai. Reikėtų nepamiršti, kad nutukimas gali būti sąlygojamas trijų pasekmių: netaisyklingos mitybos ir mažo fizinio aktyvumo arba endokrininės sistemos sutrikimų. Skrandžio mažinimo operacija – būdas išugdyti sveikesnius gyvensenos įpročius. Po operacijos skrandis labai sumažėja ir į jį patekęs maistas sukelia sotumo jausmą. Todėl tai leidžia išvengti persivalgymo ir nebekamuoja nuolatinis alkio jausmas – valgyti tenka po nedaug. Labai greitai po operacijos išnyksta visi su per dideliu svoriu susiję sutrikimai (diabetas, hipertenzija, knarkimas ir pan.). Todėl ši operacija puikus būdas pakeisti savo gyvenimą: jaustis fiziškai bei emociškai sveikesniu bei gražesniu.

Skrandžio žiedo uždėjimo kaina

Sumažinus skrandžio dydį apribojamas patenkamo maisto kiekis. Tai daro įtaką svoriui ir tuo pačiu padeda išvengti alkio jausmo. Tai – saugi operacija, tačiau ją atlikti gali tik kvalifikuotas chirurgas . Gastro klinika specializuojasi šio tipo operacijų atlikime, tad gali užtikrinti ne tik tinkamai atliktą procedūrą, tačiau tuo pačiu ir prieinamas kainas. Kadangi kiekvienas atvejis yra individualus – prašome susisiekti. Gydytojas įvertinęs Jūsų būklę informuos apie kainoraščius.

Operacijos atlikimo eiga

Operacijos metu taikoma bendrinė nejautra, tad pacientas nejus jokio diskomforto. Operuojama laparoskopiniu būdu. Nedidelis pjūvis daromas greta bambos zonos. Pro ertmę įkišama nedidelė laparoskopinė kamera, kuris padeda nepadarius didelio pjūvio atlikti žiedo uždėjimo operaciją. Greta pagrindinio pjūvio padaromi keli maži, kurie skirti chirurginiams instrumentams įkišti. Visa operacija atliekama stebint vaizdą ekrane, kurį perduoda kamera. Taip išvengiama didelių pjūvių ir nuo jų likusių randų. Operacijos metu viršutinė skrandžio dalis yra apjuosiama specialiu žiedu arba kitaip – juosta. Ji suveržiama skrandį padalinant į dvi dalis ir taip suteikiant jam smėlio laikrodžio formą. Viršutinė talpa, kurioje bus kasdien valgomas maistas, lieka iki 100 ml talpos priklausomi nuo kiekvieno paciento. Žiedas turi specialų rezervuarą, kuris yra užpildomas fiziologiniu skysčiu, o tas rezervuaras sujungiamas su kapsule, kuri įsiuvama po oda. Rezervuaras padeda kontroliuoti juos tos suveržimą ją atlaisvinant arba dar labiau suveržiant. Operacija trunka apie dvi valandas, dažniausiai neturi jokių komplikacijų. Žiedo suveržimą arba atlaisvinimą taip pat gali atlikti tik medikas.

Kam atliekama skrandžio mažinimo operacija?

Skrandžio mažinimo operacija naudojant skrandžio žiedą yra paskiriama mediko, kuris įvertinęs paciento būklę konstatuoja tinkamiausią gydymą. Žinoma, pirmiausia išbandomos dietos bei fizinis aktyvumas. Deja, dėl labai didelio viršsvorio kai kuriems asmenims fizinis aktyvumas yra sunkiai įgyvendinamas. Tuomet skrandžio mažinimo operacija yra pirmasis gydymo žingsnis, kurį vėliau  seka  kur kas sveikesnė gyvensena. Dažniausiai operacija rekomenduojama asmenims, kurių kūno masės indeksas siekia daugiau nei 35 (normaliu KMI laikomas 18,5–24,9) arba yra didesnis. Prieš operaciją įvertinama paciento būklė. Ne visada fizinė paciento sveikata leidžia atlikti operaciją. Tuomet ieškoma kitokių svorio mažinimo būdų.

Reguliuojamas skrandžio žiedas: privalumai

 • Skrandžio mažinimas naudojant reguliuojama žiedą padeda išlaikyti virškinamojo trakto vientisumą.
 • Suvalgytas maistas žarnyną pasiekia natūraliu būdu (pro dvylikapirštę žarną).
 • Labai maža komplikacijų tikimybė.
 • Po operacijos net 40 % pacientų nebevartoja vaistų nuo cukrinio diabeto arba padidinto kraujospūdžio.
 • Per metus laiko numetama iki 40 % savo kūno svorio.

Reguliuojamas skrandžio žiedas: minusai

 • Organizme esantis svetimkūnis ilgainiui gali sukelti skrandžio sienos pragulą. Tokiu atveju žiedas turėtų būti šalinamas.
 • Naudojant reguliuojamą žiedą numetama mažiausiai svorio lyginant su kitomis skrandžio mažinimo operacijomis.
 • Kuo žiedas labiau suveržtas – tuo sudėtingiau valgyti kietą maistą, tad žmonės kartais piknaudžiauja skystų maistu.

Prieš operaciją

Pirmiausia atliekama konsultacija su pacientu. Įvertinami jo poreikiai, taip pat, ar neturi kokių nors sveikatos problemų. Dažnai patariama konsultuotis ne tik su chirurgu, tačiau ir dietologu, kuris vėliau pateikia mitybos rekomendacijas. Prieš operaciją pacientui atliekami kraujo tyrimai, įvertinami kiti su fizine žmogaus sveikata susiję faktoriai. Porą savaičių prieš operaciją rekomenduojama vengti bet kokių žalingų įpročių: rūkymas, alkoholis. Visi jie gali apsunkinti operaciją. Porą dienų prieš operaciją taip pat rekomenduojama sumažinti suvartojamo maisto kiekius. Kartais paskiriama speciali skysčių dieta, kurios reikia laikyti savaitę prieš procedūrą.
Vėlgi, kiekvieno paciento organizmas yra labai skirtingas, tad gali varijuoti ir rekomendacijos. Prieš operaciją įvertinami šie faktoriai:

 • Lėtinės ligos.
 • Vartojami vaistai.
 • Žalingi įpročiai.

Po operacijos

Po atliktos operacijos būsite perkeltas į reabilitacijos palatą, kur Jūsų sveikatą atidžiai prižiūrės kvalifikuoti darbuotojai.

 • Vos pabudus rekomenduojama gerti kuo daugiau vandens, kadangi jis padeda nuraminti skrandį ir taip sumažinti juntamą diskomfortą.
 • Po atliktos operacijos ligoninėje reikia praleisti keletą dienų . Per tą laiką atidžiai stebima paciento būklė, kad būtų galima pateikti gydymo rekomendacijas.
 • Kiekvienam pacientui skiriama individualiai jam skirta mitybos dieta, kurios BŪTINAI reikia laikytis.
 • Taip pat svarbu apriboti fizinę veiklą. Kai pacientas pilnai pasveiksta – fizinė veikla privalomai įtraukiama į kasdienybę. Tai – sveikatos garantas. Jeigu sportuoti sunku – kasdien pasistenkite kuo daugiau vaikščioti ir didinkite nueinamų žingsnių skaičių.
 • Būtina laikytis kruopščios higienos.
 • Rekomenduojama, kokius vitaminus vartoti, kad pacientas greičiau pasijaustų geriau.
 • Bent jau dvi-­tris savaites po operacijos rekomenduojama kuo daugiau ilsėtis.
 • Po operacijos dažniausiai savaitę laiko rekomenduojamas skystas maistas, kuris padeda skrandžiui vėl tinkamai veikti. Vėliau grįšite prie įprastos mitybos, kurią jums sudarys dietologas. Venkite užkandžių ir pasistenkite gyventi be žalingų įpročių.

Antsvoris mažėja palaipsniui:

 • per 3 mėnesius vidutiniškai 20 proc.;
 • per 6 mėnesius vidutiniškai 30 proc.;
 • per 12 mėnesių vitutiniškai 40 proc.;
 • per 2 metus vidutiniškai 50 proc.

Per metus pavyks atsikratyti net iki 50 % savo kūno svorio. Ir viskas be didelių pastangų, jaučiantis puikiai ir pavalgius.Nėra nieko brangiau už sveikatą

Rūpinkitės savimi ir neignoruokite simptomų, kurie kelia dvejones!
Susisiekite su gydytoju


PACIENTŲ ATSILIEPIMAI


Geriausias chirurgas ne tik Klaipėdoje, Lietuvoje, bet ir visame Pabaltyje. Gydytojas siekiantis įdiegti visas naujoves Lietuvoje. Ačiū gydytojui už profesionalumą. Dėka šio chirurgo neturiu jokių randų ar blogų prisiminimų apie savo operaciją. Donatas

- 2017-02-21

Labai jaudinausi ir bijojau, nelaukiau operacijos. Tačiau viskas buvo kur kas paprasčiau ir greičiau nei tikėjausi, nebuvo verta tiek jaudintis. Operacija praėjo greitai ir paprastai, belieka laukti rezultatų. Tikiuosi pavyks sėkmingai numesti svorį ir būti sveikesnei. Lina

- 2017-01-23

Labai geras ir profesionalus gydytojas. Puikiai išmanantis savo darbą. Viską atlieka laiku ir labai greitai. Adelė

- 2016-09-13

Dar kartą norėjau padėkoti gydytojui. Praėjo keli mėnesiai ir matau ne tik krentantį svorį, tačiau tuo pačiu jaučiuosi kur kas geriau, lengvesnis ir linksmesnis. Ačiū. Darius

- 2017-06-12