Nutukimo gydymas

Nutukimo gydymas

Nutukimas yra būsena, kai suvartojamų kalorijų kiekis viršija išnaudojamų kalorijų kiekį, todėl organizme kaupiasi riebalai, kurie sąlygoja ligų atsiradimą.

Chirurginis nutukimo gydymas taikomas:

  • Pasiekus trečiojo laipsnio nutukimo ribą (KMI>40.0 kg/m2)
  • Kai yra antro laipsnio nutukimas (KMI>35.0 kg/ m2) bei kartu pacientas serga II tipo cukriniu diabetu
  • Yra padidntas arterinis kraujo spaudimas, sąnarių skausmai, knarkimas miegant


Visos operacijos atliekamos bendrinėje nejautroje, laparoskopiniu būdu., t.y. per mažus pjūvelius pilvo sienoje. Šis metodas užtikrina minimalų pooperacinį skausmą. – Pacientas ligoninėje praleidžia 1 – 2 dienas. Kiekvienu atveju, atsižvelgiant į paciento svorį, savijautą ir kitus medicininius parametrus pasiūlomas ir parenkamas tinkamiausias operacijos būdas.

Atliekamos operacijos:

Skrandžio apylankos (gastric by-pass)

Operacijos metu suformuojamas mažas skrandelis ir prie jo prijungiama plonoji žarna, tokiu aplenkiant dalį virškinimo trakto. Likusio skrandžio, tulžies ir kasos sultys patenka į virškinimo traktą per papildomai suformuotą plonosios žarnos jungtį.

Skrandžio plikacija (gastric plication)

Tai operacija, kurios metu iš skrandžio sienelių suformuojamos ir susiuvamos viena ar kelios didelės raukšlės į skrandžio vidų. Tokiu būdu sumažinamas skrandžio tūris, o pacientui reikia suvartoti mažiau maisto, kad jis pasijustų sotus. Po šios operacijos per pirmuosius dvejus metus netenkama nuo 40 iki 100 proc. viršsvorio. Daugelis kitų sutrikimų, susijusių su nutukimu, sumažėja po šios operacijos (hipertenzija, diabetas, miego apnėja ir kiti).

Skrandžio išilginio vamzdelio suformavimo operacija (gastric sleeve)

Operacijos metu skrandyje suformuojama rankovės forma, o jo talpa yra apie 200 ml. Po operacijos skrandžio tūris sumažinamas apie 70 proc.Nėra nieko brangiau už sveikatą

Rūpinkitės savimi ir neignoruokite simptomų, kurie kelia dvejones!
Susisiekite su gydytoju


PACIENTŲ ATSILIEPIMAI


Geriausias chirurgas ne tik Klaipėdoje, Lietuvoje, bet ir visame Pabaltyje. Gydytojas siekiantis įdiegti visas naujoves Lietuvoje. Ačiū gydytojui už profesionalumą. Dėka šio chirurgo neturiu jokių randų ar blogų prisiminimų apie savo operaciją.

Donatas

- 2017-02-21

Labai geras ir profesionalus gydytojas. Puikiai išmanantis savo darbą. Viską atlieka laiku ir labai greitai.

Adelė

- 2016-09-13