Nutukimo gydymas – pagalba, kai niekas nebegali padėti

Apie nutukimo operacijas (skrandžio rezekcija, skrandžio apylankos operacija, skrandžio sulankstymo operacija) kalbama labai daug. Kol vieniems atrodo, kad nutukimas yra nerimta liga, nuo kurios geriausias vaistas – saikas, tuo tarpu su dideliu antsvoriu kovojantys žmonės tikina, kad tai – ne tik fizinė, tačiau ir psichologinė problema. Juolab pasiekus tam tikrą svorį jo metimas tampa rimtu iššūkiu, kuris įveikiamas ne visiems.

Statistika, kuri skatina domėtis plačiau

Nors egzistuoja ne viena skrandžio mažinimo operacija – visos jos padeda pasiekti stulbinančių rezultatų. Svarbiausia – ne tik sumažinamas žmogaus svoris, tačiau kartu su juo panaikinamos ir įvairios sveikatos problemos. Švedijos mokslininkai fiksuoja, kad laiku atlikta skrandžio mažinimo operacija sumažina tokių pacientų mirtingumo riziką net iki 53 procentų!

Atlikti tyrimai taip pat atskleidžia, kad 33 procentai pacientų po operacijos rečiau serga arba visai nebesiskundžia ir kraujagyslių bei širdies ligomis, taip pat pagerėja fizinė būklė, dingsta sąnarių ligos, sumažėja kraujospūdis. Visos išvardytos sveikatos problemos dažnai kankina nutukusius asmenis, tad išsprendus svorio problemą kartu su ja dingsta ir antsvorio ligos.

Klaipėdoje nutukimo operacijas atliekantis Nerijus Kaselis priduria: „Pasiekus tam tikrą svorio ribą mesti kilogramus dietomis bei fiziniu aktyvumu ne tik kad neveiksminga, tačiau dažnu atveju net ir žalinga. Žmonės su dideliu antsvoriu keliauja į sporto sales ir nesupranta, kad rizikuoja savo sveikata. Kenčia ne tik sąnariai, tačiau ir širdis. Taigi mesti svorį reikia žingsnis po žingsnio“.

Gyvenimas gali prasidėti šiandien…

Skrandžio mažinimo operacijos šiuo metu Vakaruose išgyvena aukso amžių. Internete ir televizijoje apstu video įrašų bei straipsnių, kuriuose pasakojamos amerikiečių patirtys ir bandymai pradėti naują gyvenimą atsikračius pusę savo svorio ir dar daugiau. Tačiau kaip gyvena lietuviai?

N.Kaselio pacientė Diana – laiminga moteris, kadangi po operacijos ji daug šypsosi, daug juda, tiesiog – gyvena! „Esu labai laiminga,kad pasiryžau operuotis. Nors artimieji bandė atkalbėti, tačiau esu toks žmogus, kuris gauna ko nori. Ryžtis operuotis paskatino dietos ir vis sugrįžtantis svoris“.

Dianai buvo atlikta apylankos operacija. Ji padeda atsikratyti apie 70 procentų savo kūno svorio, kuris prarandamas vidutiniškai per dvejus metus. Žinoma, po operacijos reikia laikytis tam tikro mitybos režimo, tačiau tai tikrai nereiškia, kad teks badauti ir galėsite pamiršti skanų mastą.

Diana

Dar vienas pusę savo svorio numetęs N. Kaselio pacientas – Algis, kuris prieš operaciją svėrė 160 kg, o praėjus porai metų vyrui svoris stabiliai laikosi 80-82 kg. Algiui taip pat sėkmingai buvo atlikta skrandžio apylankos operacija. Operacijai vyras pasiryžo dėl noro paprasčiau judėti, taip pat atsirado psichologinis nepasitenkinimas savo kūnu. Kalbėdamas apie mitybą Algis priduria, kad po operacijos galima valgyti viską, tik pasikeičia požiūris į maistą.

Algis

Andželikai taip pat buvo atlikta apylankos operacija. „Esu aktyvi, laiminga. Visos ligos dingo. Dar daug reikia numesti, bet pusę jau nebėra …“. Per kelis mėnesius – nuo 133 kg iki 95 kg.

N. Kaselis: „Pas chirurgą – paskutinis žingsnis“

Nepaisant to, kad pasiekus tam tikrą svorį operacija gali būti vienintelė pagalba, visgi, kaip teigia operacijas atliekantis chirurgas, pirmas kelias dėl nutukimo – pas psichologą. Dažniausiai didelį svorį turintys asmenys turi ir psichologinių problemų, kurio paskatina valgyti daugiau  nei reikalauja organizmas. Gydytojas prideda, kad apsilankyti reikia pas gerą specialistą, o ne kaimynę ar licencijos neturinčius žolininkus, kurie dažniausiai pelnosi iš pagalbos ieškančių žmonių. O laikas labai svarbus, kadangi kuo greičiau imamasi efektyvių lieknėjimo priemonių– tuo greičiau žmogus gali vėl pradėti gyventi.

„Jeigu nepadeda psichologas, jeigu dietologų slenksčiai jau seniai praminti– tokiu atveju laikas apsilankyti pas chirurgą, kuris įvertinęs paciento fizinę būklę gali patarti dėl operacijos“. Svarbiausia suprasti, kad net ir skrandžio mažinimo operacijos nėra stebuklas, nėra piliulė, kuri gali padėti išspręsti didelio svorio problemas. Tai – pagalbos ranka, tačiau gyvenimą į savo rankas turi paimti pacientas. Skrandžio mažinimas – puiki galimybė be jokio didelio diskomforto mesti svorį. Tačiau jeigu žmogus turi psichologinių problemų ir apsivalgymas yra jo kasdienybė– net ir po operacijos šios problemos nedings.

Taigi – viskas po truputį ir pirmas žingsnis – meilė sau.