Badavimas – blogiausias svorio metimo būdas

Dažnas svorį metantis asmuo teigia, kad jis visiškai nevalgo, tačiau svoris ne tik kad nekrenta, tačiau suvalgius net ir mažiausią sumuštinuką – jis paauga. Skamba baisiai? Štai kas Jūsų laukia tokiu atveju, jeigu alinsite savo organizmą, jeigu nesuteiksite jam galimybės gauti reikalingų medžiagų, galiausiai, jeigu kalorijų deficitas bus toks didelis, kad net suvalgyta salota iškart virs kilogramais.

Kas atsitinka, kai trūksta maisto?

Pirmiausia norime akcentuoti, kad maisto trūkumas nereiškia visiško jo atsisakymo. Net ir kardinaliai sumažinus kalorijų kiekį jūs priversite organizmą kaupti atsargas, kadangi jis supras, jog niekada nepradėsite valgyti didesnėmis porcijomis. Koks to rezultatas? Kaupdamas atsargas organizmas įsijungia į bado rėžimą ir tuomet kiekvienas suvalgytas kąsnelis virsta kilogramais.

Taigi, kalbėdami apie kalorijų deficitą turite nepamiršti, kad yra sveika riba, kuomet kalorijų deficitas yra naudingas žmogui,  kuomet – žalingas. Tai priklauso anuo asmens KMI, nuo fizinio aktyvumo bei sveikatos. Štai todėl geriausia prie metant svorį pasitarti su dietologu, kuris įvertinęs asmens sveikatą pasiūlys tinkamiausią svorio mažinimo būdą.

Kodėl mūsų kūnui netinka dabartinius mitybos rėžimas?

Jeigu daugiau paanalizuotumėte pirmykščius žmones – pamatytumėte, kad jų kasdieniai mitybos įpročiai labai skiriasi nuo tų, kuriais mes gyvename kasdien. Nereikia net analizuoti pirmykščių žmonių, kadangi kardinalūs skirtumai matyti pažvelgus į žmones, kurie gyveno prieš 100 metų.

Šiuo metu mums nereikia eiti medžioti, o pats skaniausias maistas yra vos du metrai nuo mūsų sofos. Ką jau kalbėti apie tai, kad tas maistas kupinas cukraus, dirbtinių priedų bei kitų komponentų, kurie nėra naudingi žmogaus kūnui.

Taigi, išeiti iš tokio gyvenimo ritmo nereikia labai skubiai, kadangi organizmas gali pradėti laupti maistą. Jeigu iki šiol maitinatės taip, kad visada buvote viena koja šaldytuve – tokiu atveju reikia žingsnis po žingsnio supažindinti kūną su nauja mityba. Svarbiausia, kad nauja mityba – tai ne dieta, o viso gyvenimo pasirinkimas.

Kas atsitinka badavimo metu?

Žinoma, pradėjus badauti svoris tikrai kris ir dažniausiai pamatę rezultatus žmonės labai džiaugiasi, toliau tęsia badavimo žaidimą, kurio metu maisto porcijos dažnai mažinamos kardinaliai. Kaip tai veikia žmogaus kūną? Jis ne tik įjungia badavimo rėžimą, tačiau tuo pačiu trūkstami mineralai bei vitaminai dažnai atsiliepia ne tik žmogaus energijai, tačiau tuo pačiu ir išvaizdai: pradeda slinkti plaukai, lūžta nagai, o oda labai dažnai atrodo papilkėjusi.

Jeigu anksčiau Jums reikėjo  2000 kalorijų, kad pavyktų atlikti kasdieninius darbus, tai su badavimo rėžimu gali užtekti ir 1200. Suvalgote mažiau, tikėtina, kad jausitės alkani, o tą dieną, kai nuspręsite suvalgyti didesnį kiekį ir prisiminti savo 2000 kalorijų, deja, dažniausiai nusivilsite atsistoję ant svarstyklių. Vien po gero kebabo atrodys, kad pilvas bus labai pilnas, o kitą dieną svarstyklės gali rodyti net + 2 kg.

Dar viena didelė klaida yra tai, kad badavimo metu organizmas pradeda kaupti riebalus, kurie nustos būti naudojami kaip energijos šaltinis. To rezultatas – riebalai taip ir liks ant Jūsų pilvuko bei klubų, kadangi jie nebetirps dėl fizinio aktyvumo.

Galiausiai, badavimo metu prarandama gana didelė dalis raumenų masės. Tai – labai blogai, kadangi netekus net ir mažiausio kiekio raumenų – Jūsų kūnas suglemba, atrodo kur kas minkštesnis, dažnai atsiranda celiulitas. O jeigu dar raumenis pakeičia riebalai – rezultatas dažniausiai yra labai prastas.

Jeigu šiuo metu esate badavimo rėžime, tokiu atveju labai svarbu kreiptis į dietologą, kuris Jums padėtų tinkamai sugrįžti į tinkamas mitybos vėžes nesusigadint sveikatos ir neprisiauginant numestų kilogramų.