Gyvenimas po svorio mažinimo operacijos: mityba ir psichologiniai niuansai

Skrandžio mažinimo operacijos, kaip ir kiti svorio mažinimo būdai, sąlygoja labai daug skirtingų gyvenimo poslinkių. Daugelis žmonių taip nori tapti lieknesni, taip skuba pagaliau įtilpti į seniai nebenešiojamus drabužius, kad nepagalvoja, jog nukritus svoriui jų gyvenimas dažniausiai visiškai pasikeičia.

Šis straipsnis – terapija, pagalba, atsakymai į klausimus, kuriuos turbūt užduosite sau tada, kai pradės kristi kilogramai. Geriau žinoti iš anksto, būti pasiruošusiu ir drąsiai eiti į kovą su svoriu, kurio atsikračius Jūsų gyvenimo kokybė taps kur kas geresnė.

Kaip pasikeičia gyvenimas po skrandžio mažinimo operacijos?

1.Netenkama 50-70 % savo kūno svorio.

2.Per mėnesį laiko įprastai organizmas pilnai atsigauna ir žmogus grįžta į įprastą gyvenimo tempą.

3.Daugelis viršsvorio sukeltų problemų išnyksta arba sumažėja.

4.Fiziškai aktyvi veikla tampa paprastesnė.

5.Dažnai pagerėja nuotaika, sergantieji depresija teigia, kad jaučiasi geriau.

 

Gyvenimas po skrandžio mažinimo operacijos pasikeičia.

99,99 % į gerą.

Kur lieka 0,01 %? Atsakymas į šį klausimą – straipsnio gale.

 

Grįžimas į įprastą gyvenimą

1.Ligoninėje gali tekti praleisti nuo kelių dienų iki savaitės. Priklauso nuo operacijos ir žmogaus sveikatos.

2.Įprastinis gyvenimo rimtas grįžta per mėnesį laiko.

3.Priklausomai nuo operacijos bei reikalingo svorio numetimo Jūsų dieta, tiksliau – mityba, kuri taps gyvenimo dalimi, gali būti mažiau arba labiau griežta. Nors dietologai dalindamiesi rekomendacijomis visada lanksčiai žiūri į siūlomus patiekalus, juolab, stengiasi išlaikyti paciento mėgavimosi maistu malonumą.

4.Apie du mėnesius siūloma mažiau fiziškai judėti, leiskite savo organizmui pilnai atsigauti, kad paskui pilni jėgų galėtumėte grįžti prie darbų.

 

Svorio netekimas

Suprantama, kad svorio netikimas varijuoja priklausomai nuo daugelio veiksnių. Juolab, kuo daugiau kilogramų svarstyklės rodo šiuo metu – tuo daugiau jų numesti pavyks. Tačiau nereikėtų orientuotis tik į skaičius, kadangi svarbiausia pasiekus reikalingą svorį jį palaikyti, o ne toliau mažinti suvalgomo maisto kiekius. Dažniausiai pacientai praranda apie 50-70 procentų savo kūno svorio, kurie, taisyklingai maitinantis, nesugrįžta.

 

Sveikatos gerinimas po operacijos

Po bet kokios operacijos reikia savo organizmui duoti daugiau dėmesio, pasirūpinti juo, kad pavyktų greičiau „atsistatyti“. Pateiksime kelis patarimus, kurie padės greičiau Jums pilnai atsistoti ant kojų.

1.Gerkite vitaminus, kuriuos rekomendavo gydytojas.

2.Kai jau jausitės gerai – pasivaikščiokite, šiek tiek pajudėkite, tačiau jokiu būdu aktyviai nesportuokite.

3.Valgykite daržoves ir vaisius.

4.Leiskite sau pasilsėti, užsiimkite norima veikla, tingėkite.

 

Mityba po svorio mažinimo operacijos

Po operacijos tikrai nereikės badauti arba laikytis dietų. Plačiau apie mitybą po operacijos galite skaityti čia.

 

Fizinė veikla po operacijos

Kaip jau minėjome, kai pradedate gerai jausti – laikas šiek tiek pajudėti. Tačiau tai nereiškia, kad fizinė veikla turi būti labai aktyvi. Puikiai užteks paprasčiausių kasdieninių pratimų, kurie Jus padės geriau jaustis. Juolab, ilgas gulėjimas lovoje dar labiau vargina Jūsų organizmą nei judėjimas, tad šiek tiek veiklos – į naudą.

Kodėl kasdieninė mankšta po skrandžio mažinimo operacijos yra toks puikus pasirinkimas?

1.Fizinė veikla pagerina medžiagų apykaitą, tad ir svoris pradės greičiau kristi.

2.Jeigu esate linkę į depresiją – tai padės Jums jaustis geriau.

3.Pagerinsite insulino kontrolę.

4.Apskritai Jūsų psichologinė savijauta bus geresnė.

5.Sumažinsite blogojo cholesterolio kiekį.

6.Svarbiausia atsiminti pagrindinę taisyklę – sportuoti reikia tol, kol malonu, lengvais judesiais, atsipalaidavus.

 

Nėštumo po skrandžio mažinimo operacijos

Labai dažnai moterys klausia, ar po skrandžio mažinimo operacijos ateityje bus galima pastoti. Atsakymas vienas. SKRANDŽIO MAŽINIMO OPERACIJA NETRUKDO IŠNEŠIOTI VAIKĄ. Žinoma, per didelis numesto svorio kiekis, stresas ir panašiai – gali trukdyti pastoti, tačiau jeigu būsite sveika, laiminga moteris – tikrai pastoti pavyks. Žinoma, papildomai visada galima pasitarti su gydytoju, kad jis padėtų jaustis ramesne dėl šio sprendimo.

 

Santykiai po svorio sumažėjimo

Išties, daugelis žmonių teigia, kad po svorio numetimo pasikeitė ir santykių sfera. Kaip? Paprasčiausiai numetus daug svorio žmonės pradeda kur kas labiau savimi pasitikėti, jaučiai kur kas laimingesni, noriau bendrauja. Taip dažnai užsimezga naujos draugystės, atsiranda daugiau veiklų ir visa gyvenimo kokybė tampa kur kas geresnė. Taigi, numetus svorio santykių sfera dažniausiai labai pagerėja ir tai džiugina gydytojus. Sutvarkydami fizinius kūno pokyčius jie prisideda ir prie psichologiniu.

Taigi, kodėl 0,01 % po operacijos nebūna laimingas arba nebūna toks laimingas, kaip tikėjosi būsimas? Paprasčiausiai ne visi įvertina savo galimybes ir ne visi supranta, kad skrandžio mažinimo operacija yra puikus pagalbininkas, tačiau ji pati iš savęs negali sumažinti Jūsų kūno masės. Jeigu ilgainiui vėl pradėsite valgyti daug ir netinkamo maisto, deja, po 10 metų ar daugiau kilogramai gali grįžti. Taigi, svarbu maitintis sveikai, kad ir koks Jūsų svoris.  Pasiekus norimus kilogramus – ir toliau maitinkitės sveikai, subalansuotai ir, žinoma, skaniai!